Samsung Galaxy XCover 7’nin özellikleri kesinleşti

Samsung’un yeni dayanıklı akıllı telefonu Galaxy XCover 7, uzun süredir sızıntılarla gündemde kalmayı başarıyor. Telefonun tasarımına dair bazı bilgiler daha önce ortaya çıkmıştı ve şimdi yeni bir duyum, telefonun ekran boyutu, bellek seçenekleri ve fiyatı hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Güvenilir duyumcu Roland Quandt’a göre Galaxy XCover 7, 6.6 inçlik bir FHD+ ekranla gelecek. Yaklaşık 400 Euro’dan daha düşük bir fiyatla piyasaya sürülecek olan bu telefon, 6GB RAM ve 128GB geniş bir depolama alanına sahip olacak. Eğer bu bilgiler doğruysa, XCover 7, önceki modeli Galaxy XCover 6 Pro ile aynı ekran boyutunu koruyacak.

Daha önceki raporlarda, Samsung’un önceki dayanıklı telefonlarında olduğu gibi, muhtemelen kullanıcı tarafından çıkarılabilir 4,000mAh kapasiteli bir pilin bulunacağı belirtilmişti. Ayrıca 25W’lık kablolu şarj desteği de telefonun özellikleri arasında yer alacak.

Samsung Galaxy XCover 7’nin özellikleri kesinleşti

Son zamanlarda, cihaz Geekbench listesinde de göründü ve bu liste, telefonun MediaTek Dimensity 6100+ işlemcisiyle donatıldığını gösteriyor. Doğal olarak, dayanıklı bir telefon olan XCover 7’nin IP68 toz ve suya dayanıklılık derecesine ve MIL-STD 810 askeri standartlarına uygun olması bekleniyor. Bu standart, zorlu çevre koşullarında bir akıllı telefon veya diğer cihazların dayanıklılık seviyesini garanti eder.

Samsung Galaxy XCover 7‘nin Geekbench’te ortaya çıkması, önemli detayları açığa çıkarıyor. Samsung, lansman tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama yapmasa da, XCover 7’nin Tayland, Hindistan ve Malezya’da sertifikasyon web sitelerinde görünmesi, bu bölgelerde yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

Samsung’un dayanıklı telefon macerası 2011 yılında başlamıştı ve XCover 7, bu mirası sürdürmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda Samsung’un başka bir dayanıklı cihazı olan Galaxy Tab Active5 de yakın zamanda FCC onayı aldı, bu da her iki cihazın ortak bir lansmanla piyasaya sürülebileceğine dair ipuçları veriyor. Samsung’un bu yeni cihazları hakkında ortaya çıkan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x