John Obi Mikel’den Jose Mourinho’ya Türkiye uyarısı! ‘Çabuk sırt çevirirler’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun Chelsea döneminden öğrencisi John Obi Mikel, Portekizli teknik direktöre Türkiye hakkında uyarıda bulundu.

Türkiye’de taraftarları memnun etmenin kolay olmadığını belirten John Obi Mikel, “Türkiye’de oynayacak kadar şanslıydım ve size şunu söyleyebilirim ki, taraftarları memnun etmesi kolay değil” dedi.

Taraftarların sabırsız olduğunu vurgulayan John Obi Mikel, “Sizi severler, maç kazandığınızda istediğiniz her şeyi verirler. Ancak İngiltere ya da İtalya’daki kadar sabırlı değiller” diye konuştu.

İşlerin iyi gitmediği dönemde kendilerine sırt çevrildiğini dile getiren John Obi Mikel, “Futbol için çıldırıyorlar, futbolla yaşıyorlar, futbolla besleniyorlar. Kim olursanız olun, sizi severler. Size zaman tanırlar ama kazanamıyorsanız ya da işler iyi gitmiyorsa size çok çabuk sırt çevirirler, şaşırırsınız” ifadelerini kullandı.

Jose Mourinho’nun dikkatli olması geektiğini belirten John Obi Mikel, “Bu yüzden Jose Mourinho’nun dikkatli olması gerekiyor. Taraftarları arkasına almak istemesini anlıyorum ama performans göstermesi gerekiyor. Eğer bunu yapamazsa, ona ne kadar çabuk sırt çevireceklerini görünce şaşıracaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x